Відчуй Дніпро
Відчуй Дніпро
Дніпровська ракета
Бронзова мініскульптура Дніпровській ракеті
Дніпро – космічна столиця.

Першу Дніпровську ракету (ракета «Дніпро») було розроблено у 70-ті роки конструкторським бюро «Південне». КБ розробило також такі ракети-носії, як Циклон-4, Циклон-4М, Зеніт-2SLБ, Зеніт-3SLБ, Зеніт-3SLБ, Зеніт-3SLБФ, Маяк, Антарес.
Історія космічної індустрії Дніпра починає відлік з 50-тих років XIX століття. Тоді почалось будівництво Південного машинобудівного заводу ім. О. М. Макарова, а трішки пізніше Конструкторського бюро імені Сергія Корольова (нині – Конструкторське бюро «Південне» імені М. К. Янгеля), які почали ракетобудування у Дніпрі. Пізніше Конструкторське бюро очолив Микола Янгель, й з того часу космос у Дніпрі почав розквітати.

Завдяки колективу КБ «Південне» і організацій-партнерів було створено дев’ять типів космічних ракет-носіїв, з використанням яких здійснено близько 500 запусків і виведено на орбіти понад 1 100 космічних апаратів.

За роки роботи КБ було розроблено понад 400 космічних апаратів 70 різних типів, враховуючи ряд супутників дистанційного зондування Землі – «Січ-1», «Січ-2», «Egyptsat-1».

Нині у Дніпрі, космос – одна з найпопулярніших тем. КБ «Південне» та завод Південмаш продовжують розробляти та виготовляти деталі для космічних приладів, а співробітники беруть учать у запуску ракет в США. Також, у місті знаходиться офіс компанії Firefly Aerospace, яка займається ракетобудуванням. Насамперед її R&D офіс, який веде пошук нових технічних засобів виробництва елементів ракет та оптимізацією засобів, які вже існують. Активно у Дніпрі працює організація «Ноосфера». В них є школа, де охочі вчаться будувати маленькі ракети та проводити запуски. Саме за допомогою «Ноосфера» – місто отримало оновлений планетарій, що є локацією мініскульптури «Дніпровська ракета».
Фільм
«Дніпро – космічна столиця»
Ще глибше зануритися в історію космосу та знайти підтвердження, що «Дніпро – космічна столиця» допоможе повнометражний фільм з однойменною назвою від Молодіжного медіацентру Дніпра, який вийшов у 2020 році.
Фільм «Дніпро – космічна столиця»
© Молодіжного медіацентру Дніпра 4К
6 січня 2021 року пройшла урочиста церемонія відкриття мініскульптури «Дніпровська ракета».
На церемонії були присутні представники туристичної індустрії, засобів масової інформації, екскурсоводи та мешканці міста.
Мініскульптуру відкрили начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради Євген Хорошилов та автор проєкту «Відчуй Дніпро» Карен Агаджанян.
Відео про мініскульптуру

Повір'я до мініскульптури


Доторкнись – відкрий космічні можливості!
Доторкнись до мініскульптури «Дніпровська ракета» на сходах до міського планетарію
(Крутогірний узвіз, 10)
Творча група
Над створенням мініскульптури працювали:
Особлива подяка
Борису Філатову | Михайлу Лисенку | Дар'ї Білій | Дмитру Різніченку | Дмитру Іванову | Володимиру Клименку
Виготовлення та встановлення
Процес виготовлення починається з ескізу, далі мініскульптура ліпиться з воску або пластиліну й проходить багато етапів уточнень та коректив до моменту лиття в металі.

Мініскульптура, виготовлена в нашому проєкті, має габарити 15 см в усі боки, не більше.

Мініскульптуру завжди встановлюємо великою і дружньою компанією. Велика вдячність хлопцям за цю роботу.
#ВідчуйДніпро
Знаходь мініскульптури, фотографуй
та публікуй у соціальні мережі з хештегом #ВідчуйДніпро

Найближчі мініскульптури

Слідуй за маршрутом від однієї до іншої мініскульптури і відчуй Дніпро