Відчуй Дніпро
Відчуй Дніпро
Золота Роза
Мініскульптура присвячена Єврейській громаді Дніпра

Серцем Дніпровської єврейської громади є Центральна синагога «Золота Роза». З її поверненням і відкриттям після реконструкції почався новий етап єврейського відродження.

Одним з найважливіших центрів розвитку єврейського життя в Україні був і залишається Дніпро.

Будівля Дніпровської хоральної синагоги, відкрита в 2000 році після реконструкції, Вона не тільки цікавий пам'ятник культового будівництва, а й свідок основних подій в житті Катеринослава –Дніпра. Вона отримала назву "Золота Роза" в пам'ять про знищену нацистами у 1941 р. львівську синагогу.

16 жовтня 2012 року в присутності багатьох почесних гостей була перерізана стрічка і прикріплені мезузи до входу в найбільший в світі єврейський центр «Менора».

У 2017 році після реконструкції та відновлення історичного вигляду було відкрито будівлю синагоги «Альтершіл», в 2018 - будівля синагоги «Леви-Іцхак».

Культурне життя Єврейської громади Дніпра також насичене і різноманітне. Фестивалі, художні фотовиставки, гастролі відомих виконавців та виступи творчих колективів міста завжди стають значними подіями в культурному житті всього міста.
16 грудня 2022 року пройшла урочиста церемонія відкриття мініскульптури «Золота Роза» присвячена Єврейський громаді Дніпра.
На церемонії були присутні представники туристичної індустрії, засобів масової інформації, екскурсоводи, музейники, краєзнавці та мешканці міста.
Мініскульптуру відкрили начальник управління культури міськради Євген Хорошилов, голова художньої ради при міському голові Григорій Гельфер, директор Єврейської громади Дніпра Зелиг Брез та автор проєкту «Відчуй Дніпро» Карен Агаджанян.
Відео про мініскульптуру

Повір'я до мініскульптури


Доторкнись - відчуй вікову мудрість!
Доторкнись до мініскульптури «Золота Роза»
на парапеті перед входом в Хоральну Синагогу
за адресою вулиця Шолом-Алейхема, 4
#ВідчуйДніпро
Знаходь мініскульптури, фотографуй
та публікуй у соціальні мережі з хештегом #ВідчуйДніпро

Найближчі мініскульптури

Слідуй за маршрутом від однієї до іншої мініскульптури і відчуй Дніпро